Väike arooniaraamat

Äsja ilmus trükist „Väike arooniaraamat“

Seedri Puukool OÜ ja EMÜ Polli Aiandusuuringute Keskuse koostööprojekti töö tulemusena ilmus järjekorras kolmas trükis, milleks on „Väike arooniaraamat“.

Raamatut on võimalik lugeda võrguversioonina, https://dspace.emu.ee/xmlui/handle/10492/7237.

Kes soovib saada seda raamatuna, võtab ise otse ühendust Liina Arusega (Liina.Arus@emu.ee)

Varem on ilmunud selle projekti raames „Väike kuslapuuraamat“ ja „Väike tikriraamat“.

Projekt „Uute puuviljakultuuride kasvatus-, koristus- ja töötlemistehnoloogiate arendamine“ keskendub 7 vähelevinud marja- ja puuviljakultuuri uurimisele Eesti kliima tingimustes. Projekti kultuurid on sinine kuslapuu, toompihlakas e. saskatoon, karusmari, aroonia, must leeder, lodjapuu ja ebaküdoonia. Töö käib nende kultuuride erinevate sortidega – kui hästi nad meil kasvavad, millised sordid sobivad tootmisaedadesse ja millised pigem koduaedadesse, kuidas neid paljundada ja kuidas kasutada, milline on erinevate sortide biokeemiliste ainete sisaldus.